O BRANDvital
tel: 801 55 88 78

Pn-Pt 8:00 - 17:00

Zdiagnozuj swój sen!


Zapisz się na test snu, który możesz przeprowadzić w domu!

Jeśli poniższe problemy dotyczą Ciebie, możesz cierpieć na bezdech senny:

    Częste uczucie zmęczenia i niewyspania
  • Problemy z koncentracją
  • Głośne, nieregularne chrapanie
  • Poranne bóle głowy
  • Przysypianie w ciągu dnia
  • Nadmiernie pocenie się w nocy
  • Drażliwość, nerwowość, depresje
  • Potrzeba oddawania moczu w nocy
Badanie snu polisonografia
Obturacyjny bezdech to poważne zagrożenie dla zdrowia a nawet życia, dlatego jak najszybciej zbadaj swój sen. W celu sprawdzenia przebiegu snu skontaktuj się z nami pod nr 801 558 878 lub mailowo informacja@brandvital.eu i zapisz się na test snu aparatem do kontroli bezdechu sennego.

Cena testu 300 zł - obejmuje opis wyniku przez lekarza

Oczekiwanie - do 30 dni!

Co to jest obturacyjny bezdech senny?

Według definicji opracowanej przez American Academy of Sleep Medicine w roku 1999, to choroba charakteryzująca się wielokrotnymi, powtarzającymi się epizodami zatrzymania lub znacznego ograniczenia przepływu powietrza przez drogi oddechowe na poziomie gardła przy wzmożonej pracy mięśni oddechowych. Epizod bezdechu lub spłycenia oddychania (zmniejszenie amplitudy oddychania o 50 procent) musi trwać dłużej niż 10 sekund. Przyjmuje się, że każdy, kto chrapie, powinien być diagnozowany w kierunku bezdechu sennego. Jeśli kwalifikuje się na aparat CPAP może go zakupić na rynku prywatnym bądź z dofinansowaniem z NFZ. Wnioski na dofinansowanie z NFZ wystawia lekarz pulmonolog. Aktualnie refundacja ze strony NFZ wynosi 1890 zł brutto i nie zależy od rodzaju stosowanego aparatu. W przypadku udokumentowanych niskich dochodów należy udać się do właściwego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie (zależnie od miejsca zamieszkania) i wystąpić o dofinansowanie zakupu aparatu CPAP wykorzystując środki wyżej wymienionych organizacji. Na ten cel można otrzymać dodatkowe dofinansowanie, niezależnie od przyznanego dofinansowania z NFZ. Może pokrywać ono całkowicie koszt zakupu sprzętu do leczenia bezdechu sennego.

Bezdech senny zagrożeniem dla kierowców.

Zaburzony sen może powodować u osób cierpiących na obturacyjny bezdech senny nadmierne zmęczenie w ciągu dnia. Tego typu zmęczenie jest powiązane z rosnącą ilością wypadków drogowych. Zdiagnozowanie obturacyjnego bezdechu sennego może być przeciwwskazaniem do prowadzenia pojazdu (Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn. 23.12.2015 zmieniające rozporządzenie w sprawie badan lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców, do listy chorób groźnych dla kierowców dopisano obturacyjny bezdech senny). Wdrożenie leczenia powoduje zniesienie symptomów choroby i pozwala normalnie funkcjonować.