O BRANDvital
tel: 801 55 88 78

Pn-Pt 8:00 - 17:00

Łóżka pielęgnacyjne

ŁÓŻKA PIELĘGNACYJNE

Łóżka pielęgnacyjne (nazywane również łóżkami rehabilitacyjnymi, ortopedycznymi, szpitalnymi…) są dobrym, wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem dla chorych i ich opiekunów. Są elektrycznie sterowane, co pozwala na ułożenie pacjenta w dowolnej pozycji bez wysiłku fizycznego.

Korzyści dla pacjenta:

 • Zmniejszenie ryzyka powstania odleżyn
 • Wygoda i swoboda w zmienianiu pozycji
 • Bezpieczeństwo, które zapewniają barierki boczne

Korzyści dla opiekuna:

 • Lepsza wydajność i jakość wykonywanej pracy
 • Zmniejszenie ryzyka wystąpienia urazów związanych z przeciążeniem
 • Sprawowanie opieki w sposób bezpieczny dla siebie i pacjenta

Bezpieczne zasilanie

24V

Dlaczego warto korzystać z łóżka rehabilitacyjnego?

Wielu pacjentów w ciężkim stanie, chorych przewlekle lub osób po wypadkach, większość czasu spędza w pozycji leżącej. Oprócz wyżej wymienionych korzyści dla opiekuna i pacjenta warto podkreślić, że łóżko ortopedyczne pozwala zmieniać kąt wezgłowia, dzięki czemu pacjent cały czas może siedzieć oparty i nie jest to dla niego zbyt wyczerpujące. Łóżka rehabilitacyjne mają też możliwość ustawienia odpowiednio dolnej części leża, w taki sposób, aby nogi mogły być uniesione bądź zgięte w kolanach.

Opiekunowie, czy pacjenci mogą regulować wysokość łóżka pielęgnacyjnego, co ułatwia codzienne czynności, np. w czasie mycia, przebierania pacjenta, czy przy wymianie pościeli.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie łóżka rehabilitacyjnego?

 • Segmentowe leże łóżka z możliwością regulacji wysokości całkowitej, a także jego poszczególnych części – zapewnia łatwe ułożenie pacjenta w wygodnej dla niego pozycji, a opiekunowi daje komfort pracy oraz łatwy dostęp do leżącego.
 • Elektryczna regulacja wysokości – jeśli istnieje taka możliwość, zalecamy wybór modelu wyposażonego w taki system, który zwykle posiada pilota, dzięki czemu nawet sam chory może dostosowywać ustawienie wszystkich elementów do swoich potrzeb.
 • Kółka – powinny być wyposażone w blokadę hamulcową, co zapewni stabilność sprzętu. W niektórych modelach kółka można ściągnąć, co spowoduje, iż mebel staje się bardziej „domowy” i może spokojnie zastąpić łóżko nawet po rekonwalescencji.
 • Barierki boczne, zabezpieczające pacjenta przed upadkiem – łóżko musi je posiadać. Czasami są one również sterowane elektrycznie, ale nie jest to element niezbędny.
 • Wysięgnik z trójkątem – jeśli nie jest w standardowym wyposażeniu łóżka, warto zadbać o jego zakup. Umożliwia leżącemu łatwiejszą zmianę pozycji, samodzielne podniesienie się, oszczędzając tym samym kręgosłup opiekuna czy rehabilitanta.

Wyposażenie dodatkowe

Przy zakupie łóżka warto zainwestować w produkty, które zapewnią większy komfort pacjenta, a nawet jego bezpieczeństwo, jak chociażby materace przeciwodleżynowe, które redukują stały ucisk tkanek w jednym miejscu, zapobiegając tym samym powstawaniu odleżyn. Zdrowe osoby, w przeciwieństwie do chorych czy sparaliżowanych, mogą zmieniać pozycję nawet kilkanaście razy w ciągu nocy – właśnie po to, aby nie nabawić się odleżyn (nasz organizm wyczuwa moment, w którym występuje zbyt duży nacisk na newralgiczne miejsce, a wtedy – w naturalny sposób – reagujemy na to zmianą pozycji ciała).

Materac przeciwodleżynowy to inwestycja w zdrowie pacjenta i podstawa w profilaktyce odleżyn i dalszych powikłań z nimi związanych.

Do dodatkowych akcesoriów ułatwiających opiekę nad osobą należy np. stolik przyłóżkowy, który umożliwi choremu wygodne jedzenie posiłków lub ułatwia karmienie opiekunowi.

Dla zachowania prawidłowej higieny i bezpieczeństwa pacjenta leżącego oraz komfortu opiekuna w ofercie BRANDvital znajdują się pakiety pielęgnacyjne. Dzięki odpowiednio dobranemu zestawowi do pielęgnacji, łatwo o zachowanie czystości pościeli, czy łóżka, a także szybkie umycie, odświeżenie czy oczyszczenie skóry pacjenta. Dodatkowo należy pamiętać, że opiekun przynosi ze sobą infekcje ze środowiska zewnętrznego, dlatego powinien używać przy pielęgnacji chorego odpowiednich rękawic, a także stosować do mycia rąk odpowiednie żele do dezynfekcji.


Finansowanie

BRANDvital PFRON